Otázky a odpovědi

Musím se do solné jeskyně předem objednat?

Je lepší si předem zavolat na telefonní číslo 720369100, protože jeskyně může být zarezervována.

 

Jaké oblečení do jeskyně?

V jeskyni panuje stabilně teplota mezi 20 - 22°C. Můžete tedy přijít ve vašem běžném oblečení. Pro případ pocitu chladu je k dispozici u každého lehátka deka. Do jeskyně se vstupuje v návlecích nebo v čistých bílých ponožkách.

Jak může procedura působit přes oděv?

Mikroklima v naší solné jeskyni je silně nasyceno ionty, minerály a spolu s odpovídající vlhkostí vznikající přirozeným odpařováním, působí samozřejmě i přes oděv a také na dýchací a následně i krevní systém.

Kolik a které soli v jeskyni jsou?

Unikátní konstrukce naší solné jeskyně je vybudována pouze z přírodních materiálů, solných kvádrů, jejichž věk se odhaduje na 20 milionů let. Vytěžené jsou v solných dolech v Klodawě v Polské republice, v Pákistánu a v Jordánsku.

Na stavbu naší solné jeskyně bylo spotřebováno cca 10 tun soli.

Na podlaze se nachází sůl ze dvou moří, z Mrtvého (Jordánsko) a Černého moře.

 

Na co všechno solná jeskyně působí?

Dýchací ústrojí: chronická rýma, laringitida, průdušky,onemocnění plic, astma, chronické zápaly a záněty horních i dolních cest dýchacích, dutiny... poruchy nervového systému: neuróza, deprese, chronický únavový syndrom, přepracovanost, stres... dermatologické problémy: lupénka, ekzém, dermatyda, plísně, akné.. zlepšení metabolismu, nedostatečnost štítné žlázy.. zlepšení funkce srdce, cirkulace krve, snižuje krevní tlak a to velmi účinně! poruchy imunitního systému... zažívací problémy, vředové onemocnění žaludku...

Můžeme příjít s dítětem,které má 1.5 roku ?

Obecně se dětem doporučuje navštěvovat solnou jeskyni od 1 roku věku.Děti mají v jeskyni hračky,takže si mohou hrát a proceduru tak snášejí velice dobře.

Je u Vás léčitelná lupénka?

Lupénka v dnešní medicíně úplně vyléčitelná bohužel není, jednou z velmi účinných zbraní v boji proti lupénce je sůl - sůl z Mrtvého moře! Naše doporučení: Návštěvy jeskyně v kombinaci s pravidelnou vanovou relaxací (sůl z MM) v prvních dnech a týdnech co nejčastěji až do vymizení problémů, později udržovací návštěvy a koupele. Sůl z Mrtvého moře můžete v budoucnu u nás zakoupit.

 

Jak často jeskyni navštěvovat?

V případě zdravotních problémů doporučujeme minimálně 10 návštěv v co nejkratší době za sebou. Ideální je rozložení těchto návštěv do 3-5 týdnů. Nejdůležitější je 1.týden tzv. STARTOVACÍ, kdy by klient měl absolvovat 2-3 návštěvy.Zdraví lidé mohou jeskyni navštěvovat preventivně či k odpočinku a uvolnění, dle své potřeby a chuti.

 

A co když přijdu pozdě?

Bohužel, návštěvníky, kteří se dostaví po začátku procedury, již nelze vpustit do solné komory. Rušili by návštěvníky, kteří se dostavili včas a tím narušili jejich relaxaci.

V kolik začíná léčebná procedura?

Začátek procedury je vždy v celou hodinu. Doporučujeme se dostavit min. 5-10 minut předem.

Nabízíte speciální hodiny pro maminky s dětmi?

Naše jeskyně má pobyty rozděleny zvlášť pro dospělé a pro maminky s dětmi. Chceme tímto dospělým zaručit klidnou relaxaci a naopak dětem maximální volnost. Během procedury mají děti k dispozici hračky. Dětem doporučuje na nohy bačkůrky a hrací tepláčky.

Kdy je vhodné konzultovat pobyt v jeskyni s lékařem?

Návštěvu solné jeskyně doporučujeme konzultovat s ošetřujícím lékařem v případě osob trpících klaustrofobií, nízkým tlakem, nadměrnou činností štítné žlázy (hyperfunkcí) nebo onkologickým onemocněním.

Komu je vstup do jeskyně zakázán?

Do solné jeskyně je vstup zakázán osobám s infekčním onemocněním a akutním TBC, s příznaky virového onemocnění (zvýšená teplota, rýma, kašel, chřipka)

Hradí pobyt v solné jeskyni zdravotní pojišťovny?


    Ano jen některé.  Informace vám nabídne vaše zdravotní pojišťovna

 

Proč právě sůl z Mrtvého moře?

Mrtvé moře je jedinečné, slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. Vzniklo asi před 3 000 000 lety. Je nejníže položená vodní plocha na zeměkouli, leží 400 metrů pod úrovní moře. Je nejslanějším mořem na světě: je až 10x slanější než jiná moře a oceány. Suché pouštní klima má za následek neustálé odpařování vody a koncentrace solí a minerálů se tak silně zvyšuje.

Proč navštěvují solnou jeskyni i lidé bez zdravotních problémů?

Vliv vnějšího okolí ovlivňuje každého z nás. Nepravidelně a nezdravě se stravujeme, často žijeme ve stresu a každodenním shonu, což se negativně odráží na našem rozpoložení a náladě. Jsme unavení, apatičtí a nespokojení. Pobyt v solné jeskyni je balzám pro naše tělo, duši a mysl. Neopakovatelná vůně mořské soli má neocenitelný vliv na celý náš organismus a zároveň toto klima působí preventivně při snížení rizika vzniku různých onemocnění.

Proč tělo potřebuje záporné ionty?

A proč je vlastně pobyt v solné jeskyni tak zdravou příležitostí? Protože je to prostředí nasycené minerály a záporně ionizované. V dnešní době se pohybujeme v prostředí plném kladných iontů – vyzařují je televize, počítače, mobily … Proto nutně potřebujeme protipól - záporné ionty. Pokud nemůžeme žít u moře nebo se denně procházet v lese, naše tělo strádá. A stres je startovacím mechanismem ke zdravotním problémům. V případě,  že pravidelně navštěvujete solnou jeskyni, dostane tělo správnou dávku záporných iontů (mimochodem – vzduch je jich plný i po každé bouřce). Současně dochází k celkovému uvolnění a relaxaci – ovzduší je bakteriologicky čisté a obohacené částicemi minerálů, nacházejícími se v soli.